Důležitá informace ke vzdělávacím programům pro Odborné pracovníky v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků

icko1DODATEK A ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU

Zdroj: Zpravodaj MZ ČR – datum vyvěšení: 10.7.2013

Obor: Odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků
Obor: Odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků – Mikrobiologie

       I.            Obor: Odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků, specializačního vzdělávání v oboru:

1)      Alergologie a klinická imunologie

2)      Klinická genetika

3)      Klinická biochemie

4)      Klinická hematologie a transfuzní služba

5)      Nukleární medicína

V kapitole 2. 1 Základní kmen – Povinná praxe probíhá na vlastním pracovišti.

Původní text uvedený pod tabulkou povinné praxe se v bodu 2.1 „Praxe probíhá na pracovištích schválených pro účely specializačního vzdělávání a jejichž laboratorní provozy mají příslušné vybavení. Praxe, včetně činností na všech pracovištích, je zaznamenávána a potvrzována v logbooku.mění takto:

„Odborná praxe probíhá na pracovištích, která jsou schopná zabezpečit provádění výkonů uvedených v logbooku a jejichž laboratorní provozy mají příslušné vybavení. Odborná praxe, včetně činností na všech pracovištích, je zaznamenávána a potvrzována v logbooku. Uvedená odborná praxe představuje povinné minimum a má sloužit k dokonalému osvojení si všech výkonů uvedených v logbooku.“

    II.        Obor: Odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků – Mikrobiologie se původní text v bodu 2.1. Základní kmen mění takto:

 Povinná praxe

Celková doba

Počet měsíců

Úvodní povinná praxe – probíhá v diagnostických mikrobiologických laboratořích pokrývajících dílčí disciplíny mikrobiologie na vlastním pracovišti.

6

Praxe v klinických laboratorních oborech – diagnostických mikrobiolo-gických laboratořích pokrývajících dílčí disciplíny mikrobiologie.

18

z toho 8

  měsíců praxe v uvedených laboratořích

na akreditovaném pracovišti dle zákona č. 96/2004 Sb., nebo zákona č. 95/2004 Sb.

Povinná praxe na AZ v diagnostické bakteriologii.

3

Povinná praxe na AZ v diagnostické virologii.

2

Povinná praxe na AZ v diagnostické parazitologii.

1

Povinná praxe na AZ v diagnostické mykologii.

1

Povinná praxe na AZ v diagnostické mykobakteriologii.

1

Původní text uvedený pod tabulkou povinné praxe se v bodu 2.1 „Praxe probíhá na pracovištích schválených pro účely specializačního vzdělávání a jejichž laboratorní provozy mají příslušné vybavení. Praxe, včetně činností na všech pracovištích, je zaznamenávána a potvrzována v logbooku.mění takto:

Odborná praxe probíhá na pracovištích, která jsou schopná zabezpečit provádění výkonů uvedených v logbooku a jejichž laboratorní provozy mají příslušné vybavení. Odborná praxe, včetně činností na všech pracovištích, je zaznamenávána a potvrzována v logbooku. Uvedená odborná praxe představuje povinné minimum a má sloužit k dokonalému osvojení si všech výkonů uvedených v logbooku.

 Vysvětlení k bodu II.
Bod 2.1 v Základním kmeni praxe v klinických laboratorních oborech, která probíhá v – diagnostických mikrobiologických laboratořích v celkové délce 8 měsíců (tj. povinná praxe v diagnostické bakteriologii – v délce 3 měsíce, virologii – 2 měsíce, parazitologii – 1 měsíc, mykologii – 1 měsíc a mykobakteriologii – 1 měsíc) musí probíhat na akreditovaných pracovištích podle Zákona č. 96/2004 Sb. nebo Zákona č. 95/2004 Sb.

 Zbývající praxe tj. Úvodní povinná praxe v délce 6 měsíců a část Praxe v klinických laboratorních oborech v délce 10 měsíců může probíhat na vlastních pracovištích bez akreditace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *